Stosowana przez nas metoda nakładkowa wybielania zębów, jak wynika z praktyki i czego dowodzą badania kliniczne jest bardziej skuteczna niż jednorazowe wybielanie lampą w gabinecie stomatologicznym. Wiąże się to z czasem działania preparatu przy jednoczesnym zmniejszeniu jego stężenia, co wpływa na minimalizację ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. W przerwach pomiędzy kolejnymi etapami procesu mamy możliwość kontroli stopnia wybielenia i obserwację oraz eliminację ewentualnych działań niepożądanych. Dosyć częstym niekorzystnym następstwem jest mijająca z czasem nadwrażliwość zębów.
Wykonane raz nakładki na zęby mogą służyć do ponownej aplikacji preparatu w celu podtrzymania efektów wybielania po jakimś czasie.
Aby procedura wybielania była bezpieczna a efekt wizualny zadowalający dla pacjenta niezbędne jest, żeby przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów wszystkie ubytki próchnicowe zostały wyleczone. Dodatkowo zęby muszą zostać oczyszczone z kamienia nazębnego i osadów metodą skalingu i piaskowania. Tego typu działania bardzo często już na wstępie przynoszą zauważalny efekt rozjaśnienia zębów. W przypadku niektórych wypełnień ubytki można zabezpieczyć tymczasowo, gdyż procesowi wybielania poddaje się jedynie szkliwo zęba i wcześniej założone wypełnienia bądź korony mogą później odbiegać kolorem od wybielonych zębów.